Wstecz

Stomatologia

Gabinet stomatologiczny Dentystka z Łodzi świadczy usługi z zakresy stomatologii zachowawczej takie, jak: leczenie kanałowe, scaling, piaskowanie, fluoryzację, ekstrakcja zębów, wybielanie gabinetowe.

Leczenie zachowawcze-leczenie ubytków: Do odbudowy zębów używamy wysokiej klasy materiałów światłoutwardzalnych, aby odbudować kolor , kształt i funkcjonalność zębów. Jeśli wypadło Ci wypełnienie, masz problemy z próchnicą - zapraszamy!

Leczenie kanałowe: polega na usunięciu miazgi z kanału zęba, chemo-mechanicznym opracowaniu kanału przy użyciu narzędzi ręcznych i maszynowych, obfitym przepłukaniu kanałów środkami odkażającymi oraz szczelnym, homogennym wypełnieniu kanałów. Zabieg-leczenia kanałowego odbywa się najczęściej w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie czuje bólu. W gabinecie dysponujemy radiowizjografem, dzięki któremu pacjent może mieć wykonane zdjęcie rtg, siedząc na fotelu.  Do leczenia kanałowego wykorzystujemy Endopilot 2- urządzenie do mechanicznego opracowywania kanałów oraz Endometr Raypex- urządzenie do mierzenia długości kanałów. Aby zminimalizować ból oraz dyskomfort podczas zabiegu proponujemy naszym pacjentom znieczulenie miejscowe. Dysponujemy znieczuleniem zarówno dla kobiet w ciąży jak i matek karmiących piersią, chorych na nadciśnień, jaskrę.

Scaling-usunięcie kamienia i piaskowanie: Jeżeli masz problem z osadem lub kamieniem nazębnym, krwawią Ci dziąsła lub zauważyłaś/eś u siebie ruchomość zębów, czas pomyśleć o wizycie i konsultacji u dentysty. Utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej, jest niezwykle ważne, by utrzymać nie tylko zdrowe zęby, ale przed wszystkim zdrowe dziąsła. Usunięcie osadu z kawy, herbaty, wino czy papierosów jest możliwe przy użyciu specjalnego urządzenia – piaskarki profilaktycznej , gdzie pod wpływem ciśnienia wydobywa się strumień wodno- powietrzny z piaskiem dentystycznym , który usuwa osad.

Profilaktyka (fluoryzacja zębów): W profilaktyce nie można zapomnieć o zabiegu fluoryzacji ( lakierowaniu zębów ). Fluor jest jednym skuteczną metoda walce z próchnica. Fluoryzacja kontaktowa ( egzogenna) w gabinecie stomatologicznym przy użyciu lakierów fluorowych, pianek fluorkowych jest bezpieczna, zabieg fluoryzacji wykonywany jest zarówno u dzieci jak i u dorosłych.

Wybielanie: Śnieżnobiały uśmiech możemy uzyskać wybielając zęby w gabinecie stomatologicznym przy użyciu specjalnego żelu do wybielania zębów. Białym uśmiechem pacjent będzie się cieszył po upływie 45 min, gdyż tyle czasu trwa zabieg. Jeżeli masz nadwrażliwość zębów, boisz się wybielać, możemy zaproponować inną metodę wybielania-przy użyciu żeli o mniejszym stężeniu, jest to wówczas wybielanie nakładkowe ( lub domowe ) . Do nakładek ( dopasowanych do twoich zębów) aplikuje się żel wybielający. Proces wybielania jest dłuższy , bo trwa 2-4 tygodnie. Przed podjęciem procesu wybielania pacjent jest do niego przygotowywany. Najczęściej trzeba wykonać piaskowanie i / lub scaling . Ponadto niezwykle istotne jest używanie przez pacjenta specjalnej pasty do zębów, która nie wpłynie na efekt procesu wybielania.

Chirurgia: W obecnych czasach, na tym etapie rozwoju medycyny usunięcie zęba to często ostateczność i przykra konieczność. Posiadamy w gabinecie aparat rentgenowski, do wykonywania zdjęć rvg, niezbędne lekarzowi do wykonywania ekstrakcji zęba (usunięcie zęba) lub dłutowania. Wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonywane są w znieczuleniu miejscowym.

Zakres usług:

Leczenie ubytków, próchnicy

Leczenie kanałowe

Wybielanie (w tym zębów martwych)

Scaling, piaskowanie

Fluoryzacja

Chirurgia

Piękny uśmiech?
Pełne zadowolenie z usług?

tylko dzięki Dentystce z Łodzi! :

508-708-528