Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania, które nurtują naszych pacjentów znalazły odpowiedzi w naszym FAQu.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi!

Nie, w trakcie zabiegu leczenia kanałowo ząb jest znieczulany miejscowo, aby zniwelować uczucie bólu.

Oczywiście że tak.

Oczywiście że tak, dawka promieniowania potrzebna do wykonania zdjęcia rtg – czyli komputerowe jest kilkanaście razy mniejsza, niż ilość promieniowania potrzebna do wykonania tradycyjnego zdjęcia rtg na kliszy.

Dawkę promieniowania jaką emituje radiowizjograf można porównać do dawki promieniowania , jaką otrzymujemy podczas 3-godzinowego spaceru na świeżym powietrzu. Ponadto pacjent podczas zdjęcia jest osłonięty fartuchem ochronnym.

Wielkości ziarenka ryżu, zalecana pasta o stężęniu fluoru1000 ppm.

Wielkości ziarenka grochu, zalecana pasta o stężeniu 1000 ppm.

Oczywiście że Tak . Próchnica zębów jest chorobą bakteryjną ( czyli zakaźną ) związku powyższym tempo rozwoju próchnicy jest szybkie , a możliwość zainfekowania zębów sąsiednich jest bardzo duża.

Dzieci powinny odbywać wizyty kontrolne u dentysty co 3-4 miesiące , a dorośli co 6 miesięcy. Sam ten fakt świadczy o potrzebnych wizytach stomatologicznych u dzieci.

Zęby stałe wyrzynają się w czasie, gdy w jamie ustnej u dzieci są jeszcze zęby mleczne . Stan taki może trwać nawet do 6 lat . Wówczas mówimy o uzębieniu mieszanym. Zatem wart dbać o żeby mleczne, by w przyszłość nie mieć problemów z zębami stałymi.