Piękny uśmiech na lato – jak zadbać o zęby na wakacje?


Z pewnością większość z nas słyszała o trendzie summer body, czyli ciała na lato. Siłownie pękają w szwach od osób chcących wrócić do formy przed wakacjami, by z dumą móc prężyć muskuły i płaskie brzuchy na słonecznych plażach. Dbając o swój letni wygląd, warto też zainwestować czas i środki w higienę naszych zębów – w końcu bielutki uśmiech to idealnego akcesorium do każdego stroju i na każdą okazję. 

Jak zadbać o zęby na lato?

Już niedługo lato: dni są coraz cieplejsze, słońce coraz rzadziej chowa się z chmurami, a my coraz chętniej planujemy wyjścia ze znajomymi, rodzinne wyjazdy i sesje opalania na wygodnym leżaku. Zanim jednak wybierzemy się na długi spacer łódzką Piotrkowską o zachodzie słońca, warto zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Piękne, zadbane zęby nie tylko wyglądają świetnie na żywo i na zdjęciach, ale i dodają nam pewności siebie i sprawiają, że chętniej i częściej się uśmiechamy. Wszyscy z pewnością wiemy, jak ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej – samo szczotkowanie to jednak nie wszystko. Oczywiście, mycie zębów ranem i wieczorem to podstawa dbania o białe zęby, ale ważna jest również nasza dieta i przede wszystkim, regularne wizyty u dentysty na Dąbrowie. 

Zabiegi stomatologiczne w twojej okolicy – dentysta Dąbrowa

Jeśli zależy nam na białym uśmiechu na lato, warto ograniczyć jedzenie i picie mogące powodować przebarwienia, takie jak kawa i herbata bądź borówki czy marchewki. Należy również odstawić używki – paląc papierosy, możemy jedynie pomarzyć o zdrowych zębach. Najważniejsze będzie jednak odwiedzenie lokalnego gabinetu stomatologicznego. Jeśli nie chodzisz regularnie do konkretnego lekarza specjalisty, umówienie się na wizytę nie będzie niczym trudnym. 

Szukasz dentysty w Łódź Górna? Doskonale się składa! Mieszkańcy dzielnicy Górnej w Łodzi mogą zapisać się na wizytę w nowym gabinecie Dentystki z Łodzi na Dąbrowie. Kontrolna wizyta co kilka miesięcy to podstawa, jeśli więc od dłuższego czasu nie byliśmy u dentysty, powinniśmy jak najszybciej to zmienić. Zdecydowanie więc warto postawić na nowootwarty gabinet dentystyczny Łódź Górna.

Profilaktyka stomatologiczna pozwala odpowiednio szybko zareagować w przypadku powstających dolegliwości zębów i dziąseł. Gabinety dentystyczne oferują też szereg usług pozwalających na zadbanie o estetykę naszego uśmiechu i białe zęby. W gabinetach Dentystki z Łodzi oferujemy między innymi usługi skalingu, fluoryzacja czy wybielania.

Na jakie zabiegi się zdecydować?

Jeśli zmagasz się z problemem z kamieniem nazębnym, to pomoże tylko wykwalifikowany dentysta. Górna została niedawna wzbogacona o nowy gabinet Dentystki z Łodzi, w którym już teraz umówić się można na zabieg skalingu, czyli usuwania kamienia nazębnego. Ten prosty, nieinwazyjny i bezbolesny zabieg to doskonałe rozwiązanie dla osób chcących zadbać o swój uśmiech przed nadchodzącymi wakacjami. 

Nieważne, jak dobrze i skrupulatnie dbamy o higienę naszych zębów – kamień nazębny uformować się może już po chwili nieuwagi, a żadna ilość mycia i szorowania nie pomoże się go pozbyć. Skaling to niedrogi i skuteczny zabieg, który pomaga szybko pozbyć się niechcianych naleciałości na zębach. Oprócz skalingu w gabinetach Dentystki z Łodzi umówić się można na piaskowanie, czyli usuwanie z zębów osadu po kawie czy winie – w połączeniu ze skalingiem piaskowaniem gwarantuje poprawienie się stanu zębów w sam raz na lato. Warto również przemyśleć zabieg fluoryzacji, która pomaga w skutecznej walce z próchnicą zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Wreszcie dla tych, którzy pragną olśniewać towarzystwo swoim uśmiechem, możliwe jest zapisanie się na zabieg wybielania – dzięki specjalnemu żelowi już po trzech kwadransach można cieszyć się pięknym, białym uśmiechem.