Na czym polega leczenie protetyczne?


W stomatologii wyróżniamy różne działy zajmujące się dolegliwościami zębów i jamy ustnej. Zadaniem specjalisty w dziedzinie protetyki jest rekonstrukcja prawidłowego uzębienia, pomoże nam więc w przypadku uszkodzenia lub utraty zęba. Na czym polega leczenie protetyczne i kiedy może okazać się konieczne? Jakie zabiegi protetyczne przeprowadzanie są w naszych gabinetach? Podpowiadamy.

 

Leczenie protetyczne – na czym polega?

Różne działy w stomatologii skupiają się na zapobieganiu i leczeniu konkretnych dolegliwości. Kiedy doskwiera nam ból zęba mądrości, udamy się do chirurga stomatologicznego, leczeniem wad zgryzu zajmie się ortodonta, a na zabieg leczenia kanałowego umówimy się u specjalisty w dziedzinie endodoncji. Protetyka jest natomiast działem stomatologii, który zajmuje się uzupełnieniem wszelkich braków zębowych – czy to w przypadku znacznego uszkodzenia jednego zęba, czy również całkowitej utraty zęba lub zębów na skutek starzenia się bądź choroby.

Leczenie protetyczne pozwala na wypełnienie braku w zębie lub całkowite zastąpienie go implantem. To właśnie w ramach tej dziedziny wykonywane są protezy zębów, korony czy implanty. Dzięki współpracy ze specjalistami w naszych gabinetach możliwe jest odtworzenie złamanego zęba lub wykonanie częściowej bądź całkowitej protezy. 

 

Zabiegi protetyczne

Jednym z najczęściej wykonywanym zabiegiem protetycznym jest założenie koron protetycznych, które uzupełniają ubytki w zębach pacjentach i odbudowują naturalną koronę zębową zniszczoną choćby przez próchnicę. Zwykle stosuje się korony porcelanowe lub elastyczne. W przypadku bardzo zniszczonej korony stosuje się specjalne wkłady koronowo-korzeniowe, na których protetyk może następnie odbudować zniszczoną tkankę. Do odbudowywania utraconych zębów wykorzystuje się również mosty protetyczne – na zębach pacjentach po obu stronach ubytku osadza się korony, a środkowa część mostu uzupełnia brakujący ząb bądź zęby. Nie wszystkie zabiegi protetyczne służą odbudowie zębów – założenie licówek to zabieg przede wszystkim estetyczny.

Cienkie płatki z porcelany nakleja się na powierzchnię zęba, co pomaga przykryć wszelkie niedoskonałości i cieszyć się pięknym, zdrowo wyglądającym uśmiechem. Protetyka zajmuje się również tworzeniem protez dla osób nieposiadający części bądź wszystkich zębów. W przeciwieństwie do koron bądź mostów protezy są ruchome, czyli pacjent sam wyjmuje je i zakłada. Jeśli interesuje cię leczenie protetyczne Łódź i okolice, już teraz umów się na któryś z zabiegów w jednym z naszych gabinetów – w naszej ofercie znajduje się protetyka Łódź Retkinia oraz protetyka Łódź górna. 

 

Leczenie protetyczne Łódź – protetyka Łódź Dąbrowa, protetyka Łódź Retkinia, protetyka Łódź Górna

W gabinetach Dentystki z Łodzi oferujemy różnorodne usługi protetyczne, między innymi: odbudowa braków w zębie za pomocą korony, mostu tradycyjnego, czy założenie licówek porcelanowych i kompozytowych. Oprócz tego w zakres wykonywanych przez nas usług wchodzą: protezy szkieletowe, częściowe i całkowite, protezy na zasuwach bądź zatrzaskach, wkłady i nakłady i inne zabiegi wykonywane przez odpowiednio wykwalifikowanego protetyka. Łódź oferuje swoim mieszkańcom szeroki wybór gabinetów stomatologicznych, w których wykonywane są zabiegi protetyczne – umów się już dziś na wizytę w naszym gabinecie na ulicy Wileńskiej 25 bądź Śląskiej 118.