Co dla pacjenta oznacza endodoncja z wykorzystaniem mikroskopu?


Nowoczesne technologie pozwalają na ułatwienie procesu leczenia stomatologicznego i zwiększenie komfortu pacjenta. Kiedy więc z powodu zapalenia musimy poddać się zabiegowi leczenia kanałowego warto zdecydować się na endodoncje z wykorzystaniem mikroskopu. Dzięki użyciu tego nowoczesnego sprzętu zabieg będzie o wiele bardziej dokładny – a przy tym bardziej skuteczny. Na czym polega leczenie kanałowe z wykorzystaniem mikroskopu? Jak wygląda przebieg takiego zabiegu?

 

Leczenie kanałowe Łódź – jak wygląda zabieg?

Z pewnością większość z nas chociaż raz w życiu miała problem z próchnicą. O ile szybka reakcja i udanie się do stomatologa pozwala na łatwe poradzenie sobie z próchnicą, to ignorowana będzie rozwijać się i wnikać coraz głębiej w ząb, doprowadzając w końcu do niezwykle bolesnego zapalenia miazgi zębowej. Konieczne może się wtedy okazać poddanie się zabiegowi leczenia kanałowego. Leczenie kanałowe, a właściwie leczenie endodontyczne, to zabieg mający na celu usunięcie z kanałów korzeniowych zęba zainfekowanej miazgi. Po usunięciu miazgi i oczyszczeniu kanałów zęba są one dokładnie czyszczone, a następnie wypełniane właściwą substancją. 

W naszych gabinetach przeprowadzane różnorodne zabiegi stomatologiczne, w tym właśnie leczenie kanałowe (Łódź i okolice). Przeprowadzenie zabiegu leczenia endodontycznego wymaga delikatności i skrupulatności – właściwe oczyszczenie i osuszenie kanałów jest kluczowe. Niezwykle przydatny okazuje się więc tutaj mikroskop pozwalający lekarzowi na dokładny wgląd w kanały korzeniowe chorego zęba. 

 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem - Łódź

Zabieg leczenia endodontycznego pozornie nie różni się szczególnie od leczenia z wykorzystaniem mikroskopu – przygotowanie do zabiegu oraz kolejne etapy są takie same. To, co sprawia, że leczenie kanałowe pod mikroskopem jest skuteczniejsze, to dodatkowa dokładność, na jaką pozwala ten nowoczesny sprzęt. 

Niemożliwe jest, aby dentysta gołym okiem dostrzegł wszystkie zanieczyszczenia w milimetrowych kanałach chorego zęba. Użycie mikroskopu pozwala na znaczące powiększenie obrazu – nawet do 25 razy – dzięki czemu stomatolog może łatwo dostrzec wszelkie zanieczyszczenia w kanałach zębowych. Mikroskop szczególnie przydaje się w przypadkach skomplikowanego, zaawansowanego zapalenia miazgi zębowej, kiedy to skupienie i dokładność są jeszcze ważniejsze, niż zwykle. Skuteczność leczenia endodontycznego jest zależne od właściwego oszacowania długości kanałów i prawidłowego oczyszczenia, co wymaga niezwykłej precyzji – użycie mikroskopu pozwala na znaczące jej zwiększenie. 

 

Endodoncja Łódź - ceny

Cena zabiegu leczenia kanałowego jest zależna od różnorodnych czynników: konkretnego zęba do leczenia, ilości kanałów, które należy wyleczyć, zaawansowania zapalenia. W gabinetach Dentystki z Łodzi oferujemy kompleksowe leczenie endodontyczne – cennik znaleźć można tutaj. Planując poddanie się zabiegowi leczenia kanałowego należy pamiętaj również o doliczeniu kosztów konsultacji i badania wstępnego. Z uwagi na zaawansowanie procesu leczenie kanałowe pod mikroskopem jest nieznacznie droższe – o dokładne ceny najlepiej zapytać kontaktując się z nami telefonicznie lub mailowo.