Specjalistyczny sprzęt

Nasz doświadczony zespół pracowników nie mógłby wykonywać swojej pracy tak dobrze, gdyby nie nowoczesny sprzęt stomatologiczny dostępny w naszym gabinecie. Wszystkie urządzenia, którymi dysponujemy posiadają niezbędne certyfikaty i spełniają surowe normy jakościowe obowiązujące w branży medycznej. 

 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Karl Kaps

Przeprowadzane w naszym gabinecie leczenie kanałowe zębów odbywa się z pomocą nowoczesnego mikroskopu Kaps. Endodoncja mikroskopowa umożliwia lekarzowi wyleczenie bardzo trudnych przypadków. Przy użyciu mikroskopu lekarz endodonta może usunąć złamane narzędzie z kanału, zdiagnozować pęknięcie korzenia jak również odnaleźć dodatkowy kanał, co często nie jest możliwe bez dodatkowego powiększenia.

 

Kiedy warto zdecydować się na leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Bardzo często mikroskop jest niezbędny celem wykonania prawidłowego powtórnego leczenia kanałowego ( tzn re-endo ) zęba. Przy użyciu mikroskopu lekarz również jest w stanie zamknąć perforacje korzenia. Endodoncja mikroskopowa to najwyższa jakość leczenia kanałowego. Szansa i efektywność leczenia kanałowego wzrasta znacząco przy użyciu mikroskopu.

U naszym gabinecie pracujemy na mikroskopie niemieckiej firmy Karl Kaps, który gwarantuje nam wysoka jakość oświetlenia i precyzyjna optykę o dużej głębi ostrości.

 

Zdjęcie pantomograficzne i inne nowoczesne metody, które stosujemy

W naszym gabinecie używamy również nowoczesnego urządzenia o nazwie EndoPilot. Jest to urządzenie do maszynowego opracowywania kanałów. EndoPilot łączy w sobie wiele urządzeń do endodoncji, co pozwala na najwyższą jakość opracowania kanałów, w efekcie skuteczniejsze leczenie kanałowe. Urządzenie posiada również część do wypełniania kanałów metodą termiczną, co zapewnia szczelne wypełnienie kanałów.

Wykonujemy również zdjęcia pantomograficzne szczęki i żuchwy, dzięki któremu możemy otrzymać najdokładniejszy obraz warstw twarzoczaszki. Zdjęcie pantomograficzne pozwala na uzyskanie obrazu nie tylko zębów, ale również tkanek otaczających, w tym kości. Takie zdjęcie umożliwia bardzo dokładne poznanie przyczyn dolegliwości pacjenta oraz dobrać odpowiednie leczenie.

Kolejnym sprzętem, który wykorzystujemy w naszej pracy jest kamera wewnątrzustna, która daje możliwość oceny stanu zdrowia zębów i dziąseł ze znacznie większą precyzją niż tradycyjne lusterko stomatologiczne. Dzięki temu jesteśmy również w stanie pokazać pacjentowi jak wygląda stan ich zębów oraz dobrać najlepsze dla ich potrzeb leczenie.

 

 

 

Stomatolog– Łódź. Kogo wybrać?

Bez względu na to, czy kłopoty z ząbkami dotyczą dzieci czy dorosłych, warto regularnie zgłaszać się do stomatologa. Łódź to pod tym względem świetne miasto – dobrego dentystę znajdziemy w zasadzie w każdej dzielnicy. Przy wyborze znaczące są przede wszystkim kompetencje i doświadczenie oraz sprzęt, na którym pracuje dentysta. Retkinia to lokalizacja gabinetu Dentystki z Łodzi, który świadczy usługi z zakresu stomatologii zachowawczej, lecząc zarówno dorosłych, jak i dzieci z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu najwyższej jakości.