Wybielanie zębów u dentysty - dlaczego warto zrobić to w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym?


Wybielanie zębów to ostatnio jeden z modniejszych zabiegów, który ma za zadanie upiększenie ludzkiej natury. Wszak nieskazitelnie biały uśmiech jest kluczem do sukcesu w wielu branżach. Zęby wybielić można dwoma metodami: domowymi lub profesjonalnymi. Przekonaj się, dlaczego w tym  przypadku warto skorzystać z pomocy profesjonalisty!

 

Na czym polega wybielanie zębów?

Obojętnie którą metodę wybierzesz, musisz mieć świadomość, że będzie to ingerencja w szkliwo, które znajduje się na zębach. Niestety, nie jest ono odnawialne. To jeden z  głównych argumentów przemawiających za tym, aby jednak zdecydować się na wybielanie zębów u dentysty. Jest też wiele innych rozwiązań gwarantujących śnieżnobiały uśmiech.  W drogeriach możesz dostać pasty, nakładki, żele, bądź paski, których zadaniem jest wybielanie zębów w domu. Stosowanie ich przez długi czas rozjaśnia kolor i usuwa przebawienia, jednocześnie trwale uszkadzając szkliwo i podrażniając dziąsła, czego skutkiem może być rozwój próchnicy, a nawet silna nadwrażliwość zębów. Jeśli chodzi o wybielanie zębów, cena takiego zabiegu u wykwalifikowanego lekarza dentysty jest trudna do określenia. Profesjonalista dobierze jeden z trzech dostępnych na rynku stomatologicznym sposobów, dzięki którym wybielanie zębów będzie skuteczne, jak najmniej inwazyjne, a jego szkodliwość zostanie ograniczona do minimum. Tak więc koszt może wahać się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych.

 

Dlaczego warto wybielić zęby w gabinecie dentystycznym?

Jak nietrudno zauważyć, nasze zęby zmieniają odcień wraz z wiekiem i jest to proces w stu procentach naturalny. Dzieje się tak, ponieważ zmiany wnikają bardzo głęboko w ich strukturę, stając się niemożliwymi do usunięcia tradycyjną szczoteczką. Kolor zębów może zmieniać się również przez rozmaite choroby, nie tylko te bezpośrednio dotykające uzębienia. Właśnie dlatego istnieje bardzo duża różnorodność przebarwień – i tutaj przed zabiegiem wybielania z pomocą przychodzą profesjonaliści, dentyści. Sami nie jesteśmy w stanie określić, jaki rodzaj i czas wybielania będzie dla nas najlepszy. Skonsultuj więc swój pomysł z wykwalifikowanym stomatologiem, który w razie potrzeby przed samym zabiegiem może zlecić dodatkowo scaling oraz piaskowanie. Są to dwa mniejsze zabiegi, których zadaniem jest usunięcie osadu nazębnego oraz zgromadzonego kamienia. To bardzo istotne, ponieważ ich obecność w jamie ustnej znacznie utrudnia rozjaśnienie płytki nazębnej.

 

Jak wygląda wybielanie w gabinecie?

To zdecydowanie najszybsza metoda wybielania, ponieważ efekty widać już po pierwszym zabiegu. Dzieje się tak, ponieważ dentyści mogą używać preparatów o wyższym stężeniu nadtlenków. Jama ustna pacjenta zabezpieczona jest koferdamem, a więc jest to całkowicie bezpieczny zabieg. Słynna lampa do wybielania zębów, w rzeczywistości wcale tego nie robi. Dostarcza jedynie energię świetlną, która jest potrzebna preparatom, aby te mogły szybciej zadziałać. Wybielanie zębów u dentysty trwa zazwyczaj kilka sesji. Efekt profesjonalnego zabiegu trwa od roku do trzech lat. Ma na to wpływ prowadzony tryb życia, dieta oraz higiena.