Gdzie z bólem zęba w weekend w Łodzi?


Dolegliwości związane z zębami należą do szczególnie nieprzyjemnych. Ciągły, kłujący ból sprawia, że przełknięcie choćby kęsa jedzenia staje się najprawdziwszym wyzwaniem. Wizyta u dentysty prędzej czy później staje się wtedy koniecznością. Nasz organizm jednak nie zawsze dostosowuje się do okienka czasowego, w którym otwarte jest większość gabinetów i zdarza się, że pechowo ból zęba dotyka nas w weekend. Gdzie pomogą nam z tym problemem w sobotę i niedzielę?

 

Z jakimi objawami udać się do dentysty?

Dentofobia, czyli strach przed wizytą u stomatologa, jest jedną z najczęściej występujących fobii – nic więc dziwnego, że wiele osób unika dentystów jak ognia. Chociaż w rzeczywistości nie ma się czego bać, to często mamy na sumieniu niechodzenie na wizyty kontrolne. Najgorzej jest jednak odkładać wizytę u stomatologa na później, kiedy zauważamy u siebie objawy wskazujące na to, że z naszą jamą ustną coś jest wyraźnie nie tak. Zwlekanie może sprawić, że nabawimy się poważniejszej choroby i coś, co wcześniej byłoby krótką wizytą w gabinecie dentystycznym przerodzi się w potrzebę skomplikowane zabiegu pod znieczuleniem. Objawy sygnalizujące nam, że najwyższy czas na wizytę u dentysty to nie tylko ból zęba, ale też krwawienie dziąseł, występowanie przebarwień na powierzchni zębów, zwiększenie się ich wrażliwości na czynniki zewnętrzne takie jak ciepło czy gorąco czy nawet dyskomfort podczas jedzenia. Mamy tendencje do zbywania problemów z zębami, stwierdzając, że „to zaraz minie”. Wzięcie odpowiedzialności za własne zdrowie to coś, co nie zawsze jest łatwe, ale pomoże nam uniknąć poważnych dolegliwości w przyszłości. 

 

Dentysta Łódź – gdzie udać się w weekend

Co należy zrobić, kiedy problem z zębem pojawia się nagle i do tego w weekend, kiedy wiele gabinetów jest zamkniętych aż do poniedziałku? Gdy ból nie pozwala nam normalnie funkcjonować to nieważne, jaki jest dzień tygodnia – potrzebny jest nam dentysta. Łódź to na szczęście miasto, w którym nawet w weekend można uzyskać pomoc stomatologiczną. Placówki działające również w sobotę i niedzielę nie są aż tak powszechne, ale znajdziemy ich w Łodzi na tyle dużo, że przejazd z jednego krańca miasta do drugiego tylko po to, aby odbyć piętnastominutową wizytę nie będzie konieczny.

Jeśli szukasz gabinetu w swojej okolicy, który przyjmuje również w weekend pierwszym krokiem będzie wyszukanie hasła „dentysta Łódź” czy „stomatolog Łódź” w wyszukiwarce i zerknięcie, czy lokalna placówka nie jest przypadkiem otwarta również w sobotę. Przykładowo – mieszkańcy Retkini udać się do gabinetu Dentystki z Łodzi, która przyjmuje w godzinach 8:00-16:00 także w soboty. Myśl, że nawet w weekend mamy w okolicy placówkę, w której specjaliści pomogą nam rozwiązać uciążliwy problem z zębem jest z pewnością raźniejsza. Jeśli sprawa naprawdę nie cierpi zwłoki, można rozważyć pogotowie stomatologiczne. Specjalizuje się ono w pomocy w nagłych przypadkach, będzie to więc dobry wybór, kiedy pilnie potrzebujemy ulgi w bólu zęba. Pogotowie stomatologiczne działa w prosty sposób, który to opiera się na trzech etapach – rozmowie telefonicznej, podczas której konsultujemy swój problem, kwalifikacji do wizyty w gabinecie, jeśli lekarz uzna takową za słuszną i wreszcie ewentualnego zabiegu.